O nas

Międzyszkolny Klub Żeglarski w Żninie powstał w 1972 roku. Jesteśmy klubem wielosekcyjnym. Wiodącymi sekcjami są żeglarska i bojerowa a także posiadamy sekcje windsurfingową, motorowodną i kajakowa które może nie mają takiej liczby uczestników ale także posiadają historię i sukcesy. Klub jest zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Żninie. Zajmujemy się trenowaniem dzieci i młodzieży na łodziach klasy Optymist, Cadet, 420, Ok-dhingi, 470, Isa-407 i kl.Buster500. Żeglarstwo lodowe prowadzimy na ślizgach kl. DN oraz minibojerze z żaglem Optymista. Prowadzimy szkolenia dla młodzieży na stopnie żeglarskie i motorowodne. Zajęcia trwają przez cały rok - w sezonie letnim spotykamy się na treningach na wodzie, a w sezonie zimowym na lodzie i raz w tygodniu na zajęciach ogólnorozwojowych na hali gimnastycznej lub basenie. Zajęcia odbywają się także na ergometrach, siłowni i w terenie. Organizujemy obozy żeglarskie, rejsy, zgrupowania, wyjeżdżamy na regaty i przez cały czas się bawimy. W klubie trenuje grupa około 30 dzieci w wieku od 5 lat. Turystycznie w klubie pływa grupa żeglarzy starszych. Uczestniczą oni w regatach turystycznych i długodystansowych.

Misja

MKŻ Żnin jako nadrzędne zadanie stawia propagowanie zdrowego trybu życia, uczciwego współzawodnictwa i zespołowej pracy dzieci, młodzieży i dorosłych pasjonujących się żeglarstwem śródlądowym, morskim, regatowym oraz bojerowym.

Cel

Celem MKŻ jest propagowanie sportu żeglarskiego wśród młodzieży powiatu żnińskiego oraz zawodników województwa kujawski-pomorskiego.

Wartości

Nasze wartości to uczciwość, lojalność, koleżeństwo, współpraca, poszanowanie zasad i reguł oraz wspólna pasja i miłość do żeglarstwa.

Nasz team